• W ramach panelu dyskusyjnego każdy uczestnik mógł zabrać głos, podzielić się swoimi uwagami i wskazać własne sugestie.
  • W czasie przerw kawowych uczestnicy mogli swobodnie dyskutować z realizatorami projektu, którzy chętnie odpowiadali na pytania zgromadzonych.
  • Uczestnictwo czynne zgłosili przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, prawnicy związani z badaniem zakresu odpowiedzialności zawodowej, praktycy na co dzień pracujący w szpitalach i zespołach ratownictwa medycznego oraz studenci.

Konferencja została podzielona na poszczególne panele krajowe, tak aby przedstawiciele z każdego kraju mogli przedstawić swoje obserwacje związane z procesem kształcenia na wspomnianych kierunkach.

Ze strony uczelni w ramach dodatkowej atrakcji, zorganizowane zostało losowanie dla uczestników konferencji. Nagrodą był przelot helikopterem nad miastem Dąbrowa Górnicza i okolicą.

 

Program pt. Partnership for Digital Education Readiness.

Szanowni Państwo !

  • W związku z planowaną w dniach 02.06-03.06.2022 międzynarodową konferencją naukową programu Partnerstwa Strategicznego Erasmus+ zatytułowaną: Pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne - kształcenie zdalne i hybrydowe", Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej zachęca do udziału czynnego i biernego wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką. Osoby chcące wziąć udział w ramach czynnego uczestnictwa i wygłosić swój referat, proszone są o przesłanie na adres koordynatora projektu:   zakres proponowanego tematu. Zgłoszenie winno zawierać formę abstraktu wraz ze słowami kluczowymi. Na zgłoszenia czekamy do dn. 31.05.2022. 
  • W przypadku uczestnictwa biernego bardzo prosimy o informację telefoniczną pod nr 512-733-242 lub też przesłać dane uczestnika drogą mailową na adres:  

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom w edukacji w czasach pandemii Covid-19. W lutym (10.02.2021) WSPS otrzymał decyzję, że projekt został zatwierdzony do realizacji. Umowa została podpisana z dn. 23.04.2021. Projekt jest obecnie realizowany. W dniach 30 sierpnia - 3 września 2021 r. pracownicy Prešovská Univerzita v Prešove i Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem gościli w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej biorąc udział w szkoleniu "Praktyczne kształcenie studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego". Szkolenie odbywało się w ramach projektu „E-NUREMS: Wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania na kierunkach pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne” realizowanego w ramach programu ERASMUS+, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Podczas szkolenia uczestnicy z Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego, Prešovská Univerzita i Univerzita Jana Evangelisty Purkyně pracowali w dwóch centrach symulacji medycznej. Mieli możliwość podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami praktycznymi związanymi z nauczaniem w warunkach niskiej oraz wysokiej wierności. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą miały swoje zastosowanie zarówno w codziennej praktyce dydaktycznej nauczycieli akademickich, jak i podczas tworzenia interaktywnego, wielojęzycznego podręcznika będącego rezultatem pracy intelektualnej w projekcie.

Po szkoleniu był także czas na wspólną integrację i pokazanie części województwa śląskiego. Uczestnicy gościli m.in. w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach, gdzie mieli okazję szczegółowo zapoznać się z organizacją systemu ratownictwa medycznego w Polsce czy porozmawiać na temat kompetencji ratownika medycznego w każdym z krajów projektu.

W dniach 31.01.2022-04.02.2022 przedstawiciele WSPS w ramach realizacji projektu „Partnership for Digital Education Readiness” gościli w Uniwersytecie w Preszowie na Słowacji. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili centrum treningowe EMA, zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania Wydziału Zdrowia Uniwersytetu w Preszowie, systemem kształcenia ustawicznego ratowników medycznych i pielęgniarek oraz w ramach wizytowania placówek poznali funkcjonowanie systemu wybranego pogotowia ratunkowego.

W dniach 25.04-29.04.2022 w ramach projektu Partnerstwa Strategicznego Erasmus+ (Partnership for Digital Education Readiness), kadra WSPS wizytowała w Czechach w Univerzita Jana Evangelisty Purkyně w Ústí nad Labem. Spotkanie miało charakter podsumowujący proces realizacji wspólnego projektu, w skład którego wchodzą trzy uczelnie: Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně w Ústí nad Labem (Czechy) i Presovska Univerzita w Preszowie (Słowacja).

597c1752 5cc7 49bb 967c 828e92ce3f0e 26053d22 ee67 42d7 b4a3 64be8a2627c5