SOR Sala Wysokiej Wierności dokładnie oddaje specyfikę szpitalnego oddziału ratunkowego. Zajęcia w tej sali pozwolą nauczyć się studentom kierunku ratownictwa medycznego działania w warunkach zbliżonych do warunków panujących w SOR. Będą mogli również nauczyć się pracować interdyscyplinarnie, wykorzystywać możliwości konsultacji ze specjalistami a także podejmować decyzje krytyczne, mające wpływ na dalsze losy pacjenta.

W Sali Wysokiej Wierności, znajdują się:

  • dwa stanowiska osoby dorosłe,
  • cześć pediatryczna ( 3 stanowiska) która przeznaczona jest do praktycznej nauki zaawansowanych czynności, obejmujących zagadnienia z pediatrii.

Student kierunku ratownictwa medycznego może nauczyć się tutaj procedur stosowanych w oddziałach szpitalnych do tego przeznaczonych, obsługi zaawansowanego sprzętu używanego przy dziecku wymagającym szczególnej opieki medycznej i terapii.

Sala ta powiązana jest również z ambulansem treningowym. Sala wysokiej wierności, która pozwoli studentom ratownictwa medycznego  poznać pracę w utrudnionych warunkach, jakimi są te panujące wewnątrz ambulansu. Ograniczone miejsce, dokładnie odwzorowujące wnętrze karetki uświadomi studentom, że praca nie zawsze odbywa się w komfortowej sytuacji. W sali tej przewidujemy naukę czynności wykonywanych w razie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Studenci nauczą się podejmować decyzje pod wpływem stresu i pod presją szybko uciekającego czasu.