enurems

W dniach 02.06 - 03.06 w Chorzowie w ramach upowszechniania realizowanego projektu odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne – kształcenie zdalne i hybrydowe”.

Konferencja zgromadziła przedstawicieli różnych instytucji i środowisk z Polski, Czech, Słowacji a także Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy mogli zapoznać się z realizowanym projektem E-Nurems, jego celami i dotychczasowymi osiągnięciami.

  • W ramach panelu dyskusyjnego każdy uczestnik mógł zabrać głos, podzielić się swoimi uwagami i wskazać własne sugestie.
  • W czasie przerw kawowych uczestnicy mogli swobodnie dyskutować z realizatorami projektu, którzy chętnie odpowiadali na pytania zgromadzonych.
  • Uczestnictwo czynne zgłosili przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, prawnicy związani z badaniem zakresu odpowiedzialności zawodowej, praktycy na co dzień pracujący w szpitalach i zespołach ratownictwa medycznego oraz studenci.

Konferencja została podzielona na poszczególne panele krajowe, tak aby przedstawiciele z każdego kraju mogli przedstawić swoje obserwacje związane z procesem kształcenia na wspomnianych kierunkach.

Ze strony uczelni w ramach dodatkowej atrakcji, zorganizowane zostało losowanie dla uczestników konferencji. Nagrodą był przelot helikopterem nad miastem Dąbrowa Górnicza i okolicą.