Konkurs „I Ty możesz zostać ratownikiem” w dąbrowskiej WSPS został zorganizowany pod patronatem konsultanta wojewódzkiego ds. Medycyny Ratunkowej dr Jolanty Majer oraz Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Marcina Bazylaka.

W zwiążku z końcowymi etapami pracy przy realizacji projektu The use innovative education tools in the fields of nursing, w dniach 15 - 19 02.2023 r., w siedzibie Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie projektowe.

Kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego już za nami. Po raz kolejny zaszczytne tytuły zostały przyznane najpierw w każdym powiecie, później w województwie, a następnie w skali całego kraju. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Skansenie w Parku Śląskim w Chorzowie. Laureaci zostali wybrani przez Czytelników "Dziennika Zachodniego". Głosowanie było prowadzone na każdym szczeblu edukacji - od przedszkola aż po wyższą uczelnię. Nagrodzeni zostali nie tylko nauczyciele, lecz także placówki edukacyjne i ich dyrektorzy.

Druga konferencja międzynarodowa

W ramach realizacji projektu „Wykorzystywanie innowacyjnych metod nauczania na kierunkach pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne”  w dniach 26- 27 01.2023 została zorganizowana druga międzynarodowa konferencja, która miała miejsce w wydziale  Zdrowia na Uniwersytecie w Presovie.